Polski Truck Serwer
Zmiana gamemoda - Wersja do druku

+- Polski Truck Serwer (https://ptstruck.eu)
+-- Dział: Najważniejsze (https://ptstruck.eu/forumdisplay.php?fid=41)
+--- Dział: Ogłoszenia (https://ptstruck.eu/forumdisplay.php?fid=2)
+---- Dział: Archiwum (https://ptstruck.eu/forumdisplay.php?fid=79)
+---- Wątek: Zmiana gamemoda (/showthread.php?tid=2329)

Strony: 1 2 3


Zmiana gamemoda - AdiPlayWell - 24-11-2022

Nowy GM

Z pewną obsuwą chciałbym podzielić się z Wami informacjami na temat przejścia na nowy GM. Planujemy stworzyć hybrydę dwóch skryptów serwera, tego znanego z 2019 roku oraz obecnego. Poniżej krótko opiszę jakie elementy z którego skryptu zostaną zachowane, bazować będziemy na tej wersji znanej z 2019 roku, która działa już na wersji 0.3DL.

Co zostaje z obecnego GM:
- system wezwań - PRZENIESIONE
- panel lidera frakcji - PRZENIESIONE
- prace dorywcze śmieciarza oraz listonosza - PRZENIESIONE
- system gangów - PRZENIESIONE
- system narkotyków - BĘDZIE DODANY W AKTUALIZACJI PO GRUNTOWNYM SPRAWDZENIU ZAPISU
- system rabunku gangu - PRZENIESIONE
- prace dorywcze dla PR tj. ratowanie wędrowców oraz topielców - PRZENIESIONE
- system salonu samochodowego - NOWY SYSTEM BĘDZIE DODANY W AKTUALIZACJI Z PODZIAŁEM NA KILKA SALONÓW
- system poczty - PRZENIESIONE
- system połowu ryb - PRACE W TRAKCIE
- system ekwipunku - PRZENIESIONE
- system osiągnięć - WYMAGA POPRAWEK, BĘDZIE DODANY W AKTUALIZACJI
+ parę innych mniejszych rzeczy

Co zawiera nowy GM:
- wersję 0.3DL
- nowy system towarów
- nowy system firm
- firmy lotnicze
- prawo jazdy kat. A
- prace dorywcze żniwiarza, górnika, ogrodnika, sprzątania ulic, leśnika i elektryka
- frakcję SanNews
- frakcję Żandarmeria Wojskowa
- frakcję Nadleśnictwo
- frakcję Straż Pożarna
- nowy system domów
- system biznesów
- licencję lotniczą
+ masę innych znanych już przez starszych graczy funkcjonalności

To jest ramowy plan, będziemy informować o postępach, wbrew pozorom nie będzie przy tym, aż tak dużo pracy, by wszystko poprzenosić, gdyż muszę jedynie scalić gotowe już elementy i wprowadzić potem pewne korekty. Obiekty na serwerze będą pochodzić głównie z obecnej wersji, aczkolwiek jestem w posiadaniu kompletnego zestawu obiektów z 9 maja 2018, więc zawsze będzie można dobrać coś dodatkowego.

Screen z ekranu logowania uruchomionego skryptu dla odświeżenia pamięci:
[Obrazek: RtKork8.png]



RE: Zmiana gamemoda - Xander - 24-11-2022

Super! W końcu coś się dzieje


RE: Zmiana gamemoda - Puncek - 24-11-2022

Świętnie! Cieszę się i mysle ze nie tylko ja z wielu zmian ktore mogą przyczynić się do większego rozwoju serwera


RE: Zmiana gamemoda - Zawi - 24-11-2022

Tylko nie firmy lotnicze, ile eventów w historii PTS zostało rozwalonych przez kamikaze w Dodo czy Shamalu.. Jak dla mnie to cywile nie powinni mieć dostępu do samolotów/helikopterów a jedynie służby i ew. jakiś gang mógłby sobie zakupić takie coś.

San News oraz Straż Pożarną można zostawić do czasu aż serwer nie nabierze troche graczy (o ile wogóle tak się stanie). ŻW/Wojska nie przywracać(po co aż 3 służby mundurowe na serwerze który przekraczał limit 100 graczy tylko na specjalne okazje. Natomiast o Nadleśnictwie można a nawet należy całkowicie zapomnieć.


RE: Zmiana gamemoda - Devon - 24-11-2022

Kozacko  Cool


RE: Zmiana gamemoda - GuCciBoy - 24-11-2022

- Straż pożarną połączyć z pogotowiem najlepiej
- ŻW, Nadleśnictwo do zapomnienia
- SanNews fajnie ale przy większej ilości graczy.
- Firmy lotnicze fajnie tylko zbalansować, by zaraz każdy nie latał tylko, a tiry stoją. Za kamikadze warny i tyle.
- Zostawić kupno łodzi (chyba, że na starym było bo już nie pamiętam).
- Nie wiem czy jest sens przenoszenia aktualnego salonu, a lepiej zrobić nowy system z codzienną zmianą pojazdów w salonie.


RE: Zmiana gamemoda - Zombiak21 - 24-11-2022

Jeżeli przenosicie ekran logowania, nie zapomnijcie naprawić opcji „Zapamiętaj mnie!” - można zalogować się na konto właściciela bez hasła Smile


RE: Zmiana gamemoda - 2x48 - 25-11-2022

Straż pożarna i nadleśnictwo jako praca dorywcza dostępna dla każdego i będzie git.


RE: Zmiana gamemoda - FoX3R. - 27-11-2022

(24-11-2022, 22:47)GuCciBoy napisał(a): - Straż pożarną połączyć z pogotowiem najlepiej
- ŻW, Nadleśnictwo do zapomnienia
- SanNews fajnie ale przy większej ilości graczy.
- Firmy lotnicze fajnie tylko zbalansować, by zaraz każdy nie latał tylko, a tiry stoją. Za kamikadze warny i tyle.
- Zostawić kupno łodzi (chyba, że na starym było bo już nie pamiętam).
- Nie wiem czy jest sens przenoszenia aktualnego salonu, a lepiej zrobić nowy system z codzienną zmianą pojazdów w salonie.

Moje zdanie na temat tak absurdalnej rzeczy jak łączenie frakcji Straży Pożarnej z Pogotowiem już nieraz przytaczałem.
Moim zdaniem najlepiej byłoby albo nie robić SP, i gdy gracze wykażą zainteresowanie, albo ilość graczy się zwiększy, albo zrobić jako oddzielną frakcję.


RE: Zmiana gamemoda - Wilcox - 27-11-2022

Fajnie, że mój pomysł wszedł w życie. Stary PTS wraca ;3
Aleee:
"Straż pożarną połączyć z pogotowiem najlepiej"
Niee, takie coś funkcjonowało na konkurencji i się nie spisało, nikt prawie nie jeździł pogotowiem. Nie łączyć tego, zrobić pogotowie, a straż, jeżeli znajdzie się kandydat.
- "ŻW, Nadleśnictwo do zapomnienia"
Ja bym zostawił obecny system gangów. Jest intuicyjny i prosty, niż ze starego skryptu ptsa. Wtedy gang skupiałby się na interakcji gang > porządkowe, a ŻW by się przydało z pewnością. Nadleśnictwo to smaczek i odskocznia od gry, tego bym nie usuwał, bo sam sobie znajdę nawet gierkę w tym temacie
- "SanNews fajnie ale przy większej ilości graczy."
Czy ja wiem, San News nie jest stałą frakcją, zostawić ją na wydarzenia i pisanie artykułów

- "Firmy lotnicze fajnie tylko zbalansować, by zaraz każdy nie latał tylko, a tiry stoją. Za kamikadze warny i tyle."
Firmy lotnicze były bardzo drogie ale to fajna odskocznia od tirów. Zgadzam się z tym

"- Zostawić kupno łodzi (chyba, że na starym było bo już nie pamiętam)."
Kupno łodzi na nowym gmie fajnie działało z czego pamiętam

"- Nie wiem czy jest sens przenoszenia aktualnego salonu, a lepiej zrobić nowy system z codzienną zmianą pojazdów w salonie."
Przecież salon był nowy, w sensie skrypt. Nowe gui fajnie się prezentowalo